الزامات تحقق بیانیه گام دوم؛ از گفتمان سازی در دانشگاه ها تا تبیین توسط هیئت های اندیشه ورز

خبرگزاری تسنیم جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۶
یک فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: سیاست زدگی یک آفت جدی برای تبیین «بیانیه گام دوم انقلاب» است. برای تبیین بیانیه لازم است هیئت های اندیشه ورز استانی تشکیل شوند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، انقلاب اسلامی پدیده نو و بدیع است. انقلابی که توانست فصلی جدید در معادلات جهانی ایجاد کرده و با تکیه بر سنت های الهی، نظامی مردمی و دینی بنا نهد. هر انقلابی به هر اندازه ای که بزرگ و موثر باشد همان اندازه دشمنان متخاصم و بزرگتری دارد. انقلاب اسلامی از همان بدو پیروزی و دقیق تر از همان لحظات آغازین تاسیس با دشمنان خود پنجه در پنجه شده است. انقلابی که دشمنانش برای آن عمر6 ماهه متصور بودند اکنون دهه پنجم خود را تجربه می کند. مقاومت و تکیه بر مردم رمز مانایی چهل ساله انقلاب است انقلابی که بی سابقه ترین دشمنی ها را در حال تجربه است. دشمن امروز یکپارچه با گسیل اربابان زر و زور و تزویر به میدان رزم، آمده است تا بتواند این انقلاب را متوقف کند.
حقیقت آن است که این انقلاب متوقف نشدنی است. رویش پشت رویش، کشور پشت کشور، دل پشت دل در حال فتح از سوی گفتمان انقلاب است. دشمنی دشمن در حال تمام شدن است و در این پیچ تاریخی؛ بیانیه گام دوم نقطه امید و روشن برای آینده ای است که متعلق به انقلاب اسلامی است. با توجه به اهمیت مساله «بیانیه گام دوم انقلاب»، چهارمین نشست تخصصی بیانیه گام دوم با حضور فعالان دانشجویی در دفتر تسنیم خوزستان برگزار شد.
در این نشست مهرداد محمدی فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: برای فهم بیانیه نیاز به یک مقدمه داریم. مقدمه خوانش و فهم بیانیه این است که متوجه مرجع صدور بیانیه باشیم.
وی افزود: این بیانیه را مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب تبیین کرده است. برای این مساله دو مواجه حداقلی و حداکثری می توان داشت. نگاه حداقلی به بیانیه این است که ...