بازی های بومی بهترین ظرفیت برای اوقات فراغت جوانان گنبدی است

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
گنبدکاووس - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس می گوید که تنوع اقوام و فرهنگ ها و انواع بازی های بومی و محلی آنان، از بهترین فرصت ها برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد شیبک روز پنجشنبه درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان با موضوع اوقات فراغت، گفت: برگزاری جشنواره های مختلف بازی های بومی و محلی بویژه در روستاها می تواند علاوه بر پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، به حفظ این میراث فرهنگی اقوام نیز کمک کند.
وی افزود: ادارات و نهادهای مختلف گنبدکاووس بالاخص دانشگاه ها و مدارس، ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری خوبی دارند که می توان از آن برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بویژه درحوزه فعالیت های ورزشی استفاده کرد.
شیبک هزینه بالای فعالیت های ورزشی و کلاس های اوقات فراغت را از موانع بزرگ بر سر راه خانواده های متوسط به پایین جامعه دانست و اضافه کرد: باید تلاش شود هزینه ها به حداقل برسد تا جمعیت زیادی از نوجوانان و جوانان از این کلاس ها و فعالیت ها استفاده کنند.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، دانشگاه ها، شهرداری و شورای شهر از ادارات و نهادهایی هستند که می توانند بیشترین نقش آفرینی را با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، برای کاهش هزینه کلاس های اوقات فراغت داشته باشند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس به راه اندازی اتاق فکر جوانان در اداره ورزش و جوانان این شهرستان که امروز صبح صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: این اتاق فرصت مناسبی برای بیان نقطه نظرات و دیدگاه های جوانان درحوزه های مختلف و گامی برای تحقق بیانیه رهبری موسوم به گام دوم انقلاب است.
شیبک، مطالبه گری را از خصوصیات بارز و نقطه مثبت جوانان دانست و افزود: همه مدیران دستگاه های اجرایی موظفند به مطالبات این نسل توجه و به آن پاسخ دهند و یا درحد امکان از آن استفاده ...