جایزه مهم حاتمی کیا برای «به وقت شام »

خبر آنلاین دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
هفته هنر انقلاب اسلامی در حالی به ایستگاه پایانی رسید که ابراهیم حاتمی کیا به عنوان چهره برتر انقلاب اسلامی معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، آیین پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان شامگاه دوشنبه ۲۶ فروردین در حوزه هنری برگزار شد.
در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «در حوزه هنر انقلاب اسلامی اتفاقات بزرگی را رقم زده است، انقلاب به کمک زنان آمد و اگر انقلاب نبود، ما شاهد پیشرفت زنان هم نبودیم. در واقع انقلاب اسلامی فرصتی را برای حضور همه جانبه همه ایجاد کرد.»
او تاکید کرد: «هنر با عنصر تخیل تعریف می شود، در این سال ها همواره شاهد بودیم که انقلاب فرصت های متنوعی را در فضای هنر پدید آورد، فرصت هایی که به بروز هنر مقاومت منتهی شدند، هنر ما هنر ملتی است که ۴۰ سال در برابر بیگانگان مقاومت کرد. این دوران خاص شاخه های مختلف هنر را بارور کرد و این بخش قابل توجهی از هنر و انقلاب است.»
در بخش دیگر این مراسم، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در سخنانی گفت: «هفته هنر انقلاب اسلامی فرصتی نگاه به کارنامه هنری و نگاه به آینده است. سال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر بسیار خوب بود، در حوزه کتاب علی رغم بحران ها کتاب «خاطرات سفیر» و «رهش» منتشر شدند. در حوزه تجسمی هم هنرمندان آنچه شایسته مردم ایران بود را نشان دادند.»
او ادامه داد: «در حوزه هنرهای نمایشی، تئاترهای مسجد پر رونق شدند و حتی در حلب نمایشی اجرا شد که بسیار پرمخاطب بود. در حوزه سینما هم فیلم هایی ساخته می شوند که در کشورهای همسایه نیز پرمخاطب بودند؛ مانند فیلم «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا. در حوزه موسیقی هم منتظر کارهای بزرگ هستیم. امسال با شروع گام دوم انقلاب نگاه ...