مقام سابق آلمانی: ائتلاف بزرگ تا پایان سال جاری میلادی از هم می پاشد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
نامزد صدراعظمی سابق حزب سوسیال دموکرات آلمان در سخنانی پیش بینی کرد که ائتلاف بزرگ در آلمان تا پایان سال جاری میلادی از بین برود.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا تردیدها درباره پیشبرد ائتلاف بزرگ در آلمان بیشتر شده است.
احزاب ائتلاف بزرگ در آلمان ( احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات) در انتخابات پارلمانی اخیر در اروپا با ریزش آراء شدیدی مواجه شده و شکست تاریخی تلخی را تجربه کردند.
"پیر اشتاین بروک"، نامزد صدر اعظمی سابق آلمان از حزب سوسیال دموکرات بر این عقیده است که ائتلاف بزرگ در آلمان تا پایان سال جاری میلادی از بین می رود.
وی در این باره گفت که من اعتقاد دارم که ائتلاف بزرگ کریسمس را نخواهد دید.
روزهای تلخ ائتلاف بزرگ آلمان بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی ها
ائتلاف بزرگ به ویژه بعد از انتخابات پارلمانی اخیر اروپا و شکست سخت احزاب دولتی در این انتخابات گویا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
بعد از یک شکست تاریخی در انتخابات پارلمانی اروپا و یک مبارزات قدرتی تلخ در حزب سوسیال دموکرات چندی پیش "آندره ناهلس"، کناره گیری خود از ریاست حزب و فراکسیون حزب سوسیال دموکرات را اعلام کرد.
دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان آغاز تشکیل، با چالش های فراوانی روبه رو بود و بعد از شکست مذاکرات ائتلاف موسوم به جامائیکا (حزب لیبرال دموکرات، اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سبزها) و در نهایت پس از یک دوره طولانی مذاکرات مجدد برای تشکیل ائتلاف بزرگ روی کار آمد.
اما روند طولانی مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان ابتدا تأثیر بدی روی محبوبیت این دولت بین شهروندان گذاشته و اتفاقات و چالش های بعدی هم به تشدید اوضاع دامن زد، به طوری که چهارمین ...

سرخط اخبار