آیا گاوهای وحشی و دختران خواننده «بن سلمان» را نجات می دهند؟!

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴
آیا گاوهای وحشی و دختران خواننده «بن سلمان» را نجات می دهند؟!
مشرق نوشت: سعودی ها ابتکار جالبی برای فرار از انزوای منطقه ای و بین المللی خود طراحی کرده اند؛ به این ترتیب قرار است گاوهای وحشی اشتباهات محمد بن سلمان را در عرصه سیاسی خارجی لاپوشانی کنند.

به گزارش جهان نیوز ، سفر رسمی عمر البشیر رئیس جمهور سودان به قطر که در بحبوحه اعتراضات و بحران امنیتی در خارطوم و شهرهای دیگر این کشور برگزار شد، سیگنالی عجیب از ارتباط تحولات امنیتی سودان با فضای کشورهای منطقه بود. در همین رابطه عمر البشیر به زودی به کویت نیز سفر می کند تا رایزنی های پشت پرده خود را که بنا به نظر برخی تحلیلگران برای حل و فصل بحران داخلی در این کشور دنبال می شود، پیگیری کند. سوالی که اینجا مطرح است، اینکه این سفر چه تاثیر در حل مناقشات و اعتراضات داخلی در سودان دارد؟ عوامل داخلی بروز بحران امنیتی در سودان چیست که البشیر به دنبال حل این بحران در قطر و کویت است؟ چرا البشیر از متحد اصلی خود در منطقه یعنی عربستان استمداد نکرده است؟
بعد از آنکه عمر البشیر رئیس جمهور سودان طی دسامبر سال ۲۰۱۸ به سوریه سفر کرد و این سفر با خشم مقامات ریاض مواجه شد، (البته برخی معقتد بودند این سفر با هماهنگی سعودی ها صورت گرفته و عمر البشیر برای رساندن پیام سعودی ها به طرف سوری به این کشورسفر کرده است که البته با توجه به افزایش اختلاف سعودی و سودان پس از این سفر این احتمال کاهش یافت) ...

[ مشاهده متن کامل آیا گاوهای وحشی و دختران خواننده «بن سلمان» را نجات می دهند؟! جهان نیوز ]