مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به خبر تاثیر موفقیت آمیز یک داروی ضد ویروس کرونا توسط محققین دانشکده علوم پزشکی ابادان و تکذیب آن از سوی یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور واکنش نشان داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حسن کایید خورده در این خصوص اظهار کرد: نخست اینکه این تجربه موفق حاصل یک کارآزمایی بالینی مبتنی بر روش های کاملاً علمی و با رعایت اصول اخلاقی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ مجوزهای لازم بوده و نتایج به دست آمده کاملاً علمی و موثق است.
وی افزود: دوم اینکه مورد فوت ذکر شده در آن خبر مربوط به گذشته و قبل از این تجربه بوده و البته واضح و مبرهن است که حتی بهترین روش های درمانی در افراد بسیار ناتوان و موارد خیلی شدید ممکن است با مرگ همراه باشد و اصولا در هیچ کجای دنیا نیز هیچ درمانی صد درصد مؤثر نیست.
کایید تصریح کرد: سوم اینکه در این تجربه موفق، مواردی همچون: سرعت روند بهبودی بیمار، اصلاح اختلالات آزمایشگاهی، مدت زمان اقامت در بیمارستان و مرگ و میر بررسی شده که در همه موارد نتایج مثبت و با موفقیت همراه بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: در نهایت اینکه جای بسی تأسف است کسی که هیچگونه اطلاعی از جزئیات این تحقیق ندارد و اساسأ در حوزه مدیریت و اختیارات وی نیست اقدام به تکذیب چنین خبری می نماید.
وی در پایان بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اخبار خوشحال کننده دیگری نیز از موفقیت در این حوزه باشیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار