هشدار هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب در این ۲ استان

خبر آنلاین چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای از احتمال آبگرفتگی و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه های فصلی استان های هرمزگان و فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: رشد ابرهای همرفتی در بعداز ظهر امروز (۱۷ مهرماه) باعث رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و درمناطق مستعد بارش تگرگ می شود. این شرایط امروز در مناطق مرکزی و غربی و ارتفاعات هرمزگان، شرق و جنوب شرق فارس، فردا (۱۸ مهرماه) در مناطق مرکزی و غربی و ارتفاعات هرمزگان، جنوب و جنوب شرق فارس و جمعه (۱۹ مهرماه) در غرب و ارتفاعات هرمزگان، جنوب و جنوب شرق فارس رخ می دهد. برخورد صاعقه در مناطق مرتفع، بارش تگرگ در مناطق مستعد، آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه های فصلی در این مناطق رخ می دهد.
در این شرایط به مردم توصیه می شود از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
علاوه بر آن نقشه های هواشناسی، بیانگر نفوذ توده هوای خنک و بارشی به تدریج از امروز (۱۷ مهرماه) به سواحل دریای خزراست بنابراین ابرناکی، کاهش نسبی دما (به طور میانگین ۴ تا ۷ درجه سلسیوس)، بارندگی و وزش باد موقتی پیش بینی می شود.
امروز در استان گلستان، فردا (۱۸ مهرماه) در استان های گلستان،خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در پی آن احتمال آبگرفتگی پیش بینی می شود بنابراین مردم از از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا (۱۸ مهرماه) وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق شمالی استان سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل پیش بینی می شود که کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و افزایش غبار را در پی دارد.
در این شرایط مردم به ویژه کودکان و بیماران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار