مقام های ایالت مینه سوتا تایید کردند که شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این ایالت نشان داد که «جو بایدن» نامزد دموکرات پیروز است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که دولت دونالد ترامپ سرانجام بعد از سنگ اندازی های بسیار، با آغاز روند انتقال قدرت به جو بایدن موافقت کرده است، مقام های مینه سوتا پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این ایالت را تایید کردند.
به نوشته هیل، مقام های هیات مدیره ایالتی مینه سوتا به اتفاق آرا نتیجه پیشتر اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت را که نشان می داد، جو بایدن نامزد دموکرات بر دونالد ترامپ پیروز شد، تایید کرد.
طبق نتیجه تایید شده در مینه سوتا، جو بایدن با هفت درصد آرای بیشتر از ترامپ توانست در انتخابات ریاست جمهوری این ایالت که دارای ۱۰ رای الکترال است، پیروز شود.
رئیس جمهور آمریکا به رغم نپذیرفتن شکست در انتخابات ریاست جمهوری و شکایت های مختلف، درباره انتخابات در ایالت مینه سوتا شکایت نکرده بود.
به رغم ارزیابی رسانه های آمریکایی درباره پیروزی بایدن، ترامپ همچنان خودش را برنده انتخابات خوانده و از ادامه پیگیری شکایت از «تقلب های گسترده» خبر داده است.
با وجود پیگیری شکایت های رئیس جمهور آمریکا، چند ایالت تا کنون شکست او در انتخابات را تایید کردند. شامگاه روز سه شنبه (دیشب) هم وزیر امور داخلی ایالت پنسیلوانیا با تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، جو بایدن را برنده انتخابات در این ایالت اعلام کرده بود.
منبع: فارس
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار