«جمال خاشقچی» تنها فردی نبود که دولت سعودی برای کشتن وی اقدام کرد. مقامات امنیتی ریاض بسیاری از معارضان عربستانی را در لیست اهداف خود دارند.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا ؛ طبق گزارش های خبری، روزی نیست که یک افشاگری جدید یا رسوایی برای دولت سعودی و در رابطه با تلاش ریاض برای سرکوب مخالفان و سیاست های «محمد بن سلمان» رخ ندهد.
به نوشته وبگاه الخلیج اونلاین، در طول دو سال گذشته، دولت سعودی به سمت سرکوب و حذف مخالفان خود در خارج از عربستان رفته و از هک موبایل و صفحات اجتماعی گرفته تا تحت فشار قرار دادن خانواده و نزدیکانش برای بازگرداندن آن ها به عربستان بهره می برد.
این وبسایت در ادامه به فردی به نام «عبدالرحمن المطیری» معارض دولت سعودی اشاره می کند که نوشته هایش در شبکه های اجتماعی موجب خشم ریاض شده و دولت سعودی تلاش کرده او را ربوده و به قتل برساند؛ همان بلایی که سر «جمال خاشقچی» آمد.
تلاش برای ربایش
روزنامه دیلی بیست آمریکا روز جمعه (دیروز) خبر داد که دولت سعودی برای ربودن «عبدالرحمن المطیری» تلاش کرده اما پلیس فدرال آمریکا (اف. بی آی) او را نجات داده و نگذاشته که به سرنوشت جمال خاشقچی مبتلا شود.
المطیری به این روزنامه گفت که یک فرد ناشناس همراه پدرش از عربستان سوار هواپیما شده تا خود را به المطیری برساند و او را به زور به عربستان باز گرداند.
این جوان عربستانی افزود: «دولت سعودی به این جمع بندی رسیده بود که من تهدید محسوب می شوم». او از اینکه احتمال دارد خانواده و نزدیکانش به سبب او دچار بحران شوند ابراز نگرانی کرد و گفت: «اگر به عربستان برگردم. همان ابتدا در فرودگاه کشته می شوم».
دیلی بیست در ادامه نوشت که «آگنس کالامارد» نماینده سازمان ملل در کمیته اعدام های خارج از قانون، از موضوع «عبدالرحمن المطیری» اطلاع یافته اما با او گفت و گو نکرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار