معاون فرهنگی وزیر علوم از آزادی بیش از ۹۰ درصد دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر خبر داد و گفت: از کل دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر از سراسر کشور، حدود ۱۷ دانشجو همچنان در بازداشت هستند که بیشترین تعداد این دانشجویان از بین دانشجویان دانشگاه تهران است.
غلامرضا غفاری در گفت وگو با ایسنا، به مهمترین برنامه ها و سیاست های وزارت علوم در روز دانشجو اشاره کرد و گفت: در این زمینه ما جلساتی را با مجموعه های فعال این حوزه برگزار کردیم، همچنین به دانشگاه ها نیز ابلاغ کردیم که همکاری های لازم را برای برگزاری برنامه های روز دانشجو داشته باشند. در قالب این ابلاغیه به دانشگاه ها توصیه کردیم که تمامی اهتمام خود را برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم به کار گیرند و جلسات مربوط به برنامه های روز ۱۶ آذر را با در نظر گرفتن شرایطی که امروزه با آن مواجه هستیم، با جدیت بیشتری پیگیری کنند.
درخواست بیش از ۳۲۰ مجوز برنامه روز دانشجو
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه ها درخواست های تشکل های دانشجویان را که نیازمند به دریافت مجوز شورای نظارت هستند، در اسرع وقت پیگیری کنند، تصریح کرد: بر اساس آماری که دریافت کردیم تا دو روز گذشته حدود ۳۲۰ درخواست و برنامه از سوی تشکل های دانشجویی داشتیم که درخواست های خود را به هیات نظارت دانشگاه ها ارسال کردند و بسیاری از این برنامه ها در این هیات ها بررسی شدند و به آن ها پاسخ مثبت داده شد، سیاست ما در روز دانشجو این است که تشکل های دانشجویی در این زمینه به صورت فعال حاضر شوند.
معاون فرهنگی وزیر علوم، همچنین یادآور شد: در حال حاضر ما به دو شکل برنامه را به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه ها اجرا می کنیم که یکی از ...

سرخط اخبار