اعتمادآنلاین| خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو، در همایش "صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته" گفت: قرار است درباره عوارض وضع شده روی صادرات برخی از مواد معدنی جلسه ای مجددا با معاون معدنی وزیر صمت برگزار و درباره آن تصمیم گیری شود که این خبر خوبی است.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ادامه داد: در پنج ماهه امسال 33 درصد از کل صادرات غیرنفتی کشور مربوط به معادن و صنایع معدنی بوده است که سال قبل سهم این حوزه حدود 20 درصد بود.
وی افزود: فروش 6 ماهه بخش معدن و صنایع معدنی به 84 هزار میلیارد تومان رسید در صورتی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 71 هزار میلیارد تومان بود. در شهریور ماه امسال نیز 12 هزار و 600 میلیارد تومان فروش معدن و صنایع معدنی بوده است. در بورس نیز سود 36 درصدی داشته ایم. نیمی از سود انباشته شرکتهای بورسی، به بخش معدن و صنایع معدنی اختصاص دارد.
غریب پور اعلام کرد: طرح جامع سرب و روی در ایمیدرو آماده شده و طرح جامع مس در حال آماده شدن است. بخش مس در نیمه اول امسال، 450 میلیون دلار صادرات داشته که حتی بیش از رقم صادرات کل سال قبل این صنعت است. علاوه بر این لازم به ذکر است که برای تمام کارخانه های سیمان، کنسانتره سازی ها، پتروشیمی ها و ... دانش فنی تکراری خریداری شده اما هنوز هم در این حوزه ها صاحب دانش فنی نیستیم؛ لذا با جهاد دانشگاهی وارد همکاری شده تا این نقص را برطرف کنیم.
منبع: ایسنا

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار