تغییر ماهیت پرونده از حقوقی به سیاسی، استخدام وکلایی عموما سیاسی و تلاش آنها برای بین المللی کردن پرونده و نادیده گرفتن حقوق خانواده مقتول سه عاملی است که باعث ناکامی در پرونده ها می شود.

به گزارش مشرق ، شاید بتوان اسمش را سوژه یابی گذاشت. سوژه کلی پرونده قصاص است و از لابلای این پرونده ها باید به موردی برسند که بتوان با آن افکار عمومی را بازی داد و نظام را لای منگنه گذاشت و نهادهای حقوق بشری را که سالی به دوازده ماه برای کشتار دسته جمعی در کشورهای غرب آسیا توسط امریکا و رژیم صهیونیستی یک بیانیه خشک و خالی هم نمی نویسند، علیه نظام ذیل اسم یک قاتل بسیج کرد.
نوید افکاری اولین نیست و آخرین نخواهد بود و رسانه های دشمن با همراهی سناریونویسان حقوق بشری بین الملل و براندازان داخلی منتظر اولین حرکت هستند تا نظام را با چالشی مضاعف مواجه کنند.
** بهنود شجاعی
بهنود در تاریخ ۲۷ مرداد ۸۴ در یکی از پارک های تهران جوان ۱۷ ساله ای به نام احسان را با ضربات چاقو به قتل می رساند. از آن سال تا ۱۹ مهرماه ۱۳۸۸ با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران اجرای حکم قصاص به تعویق افتاده بود اما سرانجام صبح ۱۹مهرماه حکم قصاص اجرا شد.
همچنین آخرین جلسه صلح و سازش در پرونده بهنود هفته قبل از اجرای قصاص با حضور هنرمندان عرصه دفاع مقدس برگزار شده بود اما خانواده مقتول حاضر به شرکت در این جلسه نشدند.
تلاش های زیادی شده بود تا بلکه این نوجوان قاتل از چوبه دار نجات یابد و حتی اجرای این حکم که قرار بود در تاریخ ۲۸ مردادماه اجرا شود، هفته ها به تعویق افتاد. اما چرا خانواده مقتول حاضر به رضایت نشدند؟
*کارزار جمع آوری دیه توسط سلبریتی ها
در یکی از موارد ۲۹ مرداد ۸۷بود که بازپرس جنایی تهران عزت الله انتظامی، پرویز پرستویی و کیومرث پوراحمد ، سه سینماگر ایرانی را به اتهام جمع آوری دیه برای بهنود شجاعی احضار کرد.
این دو بازیگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار