دو تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس به منظور بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی و ارتقای دانش بین رشته ای در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم و امور اجتماعی آب و انرژی با محوریت مدیریت مصرف به امضا رسید.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، امروز با حضور وزیر نیرو، دو تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس به منظور بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی و ارتقای دانش بین رشته ای در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم و امور اجتماعی آب و انرژی با محوریت مدیریت مصرف به امضا رسید.
تفاهم نامه اول که امروز شنبه به امضای "قاسم تقی زاده خامسی" معاون آب و آبفای وزارت نیرو و "محمدتقی احمدی" رئیس دانشگاه تربیت مدرس رسید، در راستای بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه در قالب راه اندازی هسته علمی و پژوهشی در حوزه "سیاست ورزی آب و اقلیم"، ذیل گروه بین رشته­ ای فناوری آب در دانشکده علوم و فناوری ­های بین رشته­ ای دانشگاه منعقد شده است.
ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیروهای تخصصی در کشور، ارزیابی و پایش فعالیت­های موسسات ملی، منطقه­ای و بین­المللی، تهیه و به روزرسانی بانک اطلاعاتی انتشارات علمی کشور در حوزه تفاهم­نامه، تسهیلِ تبادل داده ، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز و طبقه­ بندی آنها و انجام طرح های علمی، پژوهشی و مطالعاتی در مقیاس های ملی، منطقه ای و بین المللی از موضوعات طرح شده در این تفاهم نامه به شمار می آید.
بر اساس این تفاهم نامه، هسته علمی و پژوهشی در حوزه "سیاست ورزی آب و اقلیم" در دانشکده علوم و فناوری­های بین رشته­ ای، ذیل گروه بین رشته ­ای فناوری آب ایجاد شده و امکان تخصیص مکان و دسترسی به امکانات برای کارشناسان و محققان طرفین فراهم می شود.
تدوین، به روزرسانی و اولویت بندی عناوین موضوعات علمی و پژوهشی در زمینه تفاهم نامه، هدایت پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای نیازهای پژوهشی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار