جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان گفت: در حال حاضر وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان متمایل به قرمز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر حببی معاون سیاسی استاندار و سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا قزوین گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان پایدار نبوده و شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساس باشند.
منوچهر حبیبی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان نیز نارنجی متمایل به قرمز است.
وی ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در سطح استان به هیچ عنوان قابل اطمینان نبوده و هر لحظه ممکن است با تغییر وضعیت شیوع این بیماری روبرو شویم.
این مسؤول مراکزی را که به نحوی با مسایل درآمدی و معیشتی مردم از جمله بازار و وسایل حمل و نقل عمومی در ارتباط هستند، در معرض خطر شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: استفاده از ماسک به عنوان ارزان ترین و مطمئن ترین راهکار پیشگیری به مردم توصیه می شود و در عین حال نیز از شهروندان درخواست داریم تا از تردد در فضاهای دربسته و تجمعات بیش از سه نفر خودداری کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: از مردم می خواهیم تا کرونا را به عنوان یک بیماری مهلک و خطرناک جدی بگیرند و از ترددهای بی مورد در برخی مراکز از جمله بازار خودداری و فروشندگان نیز نسبت به رعایت مسایل بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.
حبیبی اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل و از رانندگان تاکسی خواسته شده تا بیش از سه مسافر سوار نکنند و اتوبوس های درون شهری تنها از ظرفیت ۵۰ درصدی خود نسبت به جابه جایی مسافران اقدام کنند.
وی به تلاش کادر درمانی در بیمارستان های مورد پذیرش بیماران کرونایی در سطح استان اشاره و افزود: بسیاری از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر اداری ...

عناوین مهم خبری