کرمان - ایرنا - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اعتیار مدارس استثنایی کشور هفت برابر شده ، گفت: مقرر شده امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی استان کرمان علاوه بر بودجه های معمول به این استان اختصاص داده شود.

به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی روز پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان از وجود ۱۸۲ هزار دانش آموز استثنایی در کشور خبرداد و افزود: این تعداد دانش آموز در یک یکهزار و ۶۰۰ مدرسه خاص استثنایی، ۲۰ هزار مدرسه ویژه و پذیرا و ۷۴۱ مرکز اختلال یادگیری با ۲۳ هزار معلم متخصص در حال تعلیم و تربیت هستند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است گفت: اعتبار مدارس آموزش و پرورش استثنایی در این دولت هفت برابر افزایش یافته است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: در آموزش و پرورش عادی برنامه درس ملی پیاده می شود و این در حالی است که در آموزش و پرورش استثنایی آموزش برنامه درسی انطباق یافته و با خدمات ویژه به دانش آموز ارائه می شود.
حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی در ۱۶ آیتم خدمات توان بخشی را ارائه می دهد و طی سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان در بخش توان بخشی هزینه شده تصریح کرد: آموزش و پرورش استثنایی ۶ دوره آموزشی دارد این در حالی است که در سیستم آموزش و پرورش عادی چهار دوره آموزشی وجود دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش دبستانی آموزش و پرورش استثنایی از بدو تولد آغاز می شود تاکید کرد: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی تحت عنوان طرح مداخلات به هنگام و در زمان طلایی منعقد شده است.
وی آموزش و پرورش استثنایی را فرآیند محور عنوان کرد و گفت: دانش آموز استثنایی پنج برابر دانش آموز عادی هزینه دارند و باید از تکنولوژی جدید برای توانمندسازی بیشتر این افراد استفاده کرد.
حسینی با اشاره به اینکه کار تدریس به دانش آموزان استثنایی از مشقت ها و سختی های بسیاری را به دنبال دارد ...

سرخط اخبار