سازمان هواشناسی از آغاز بارش ۵ روزه باران در برخی استان ها از فردا و کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی از آغاز بارش ۵ روزه باران در برخی استان ها از فردا و کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خبر داد.
بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا جو آرام در اکثر مناطق کشور حاکم است و برای سواحل دریای خزر افزایش موقتی دما پیش بینی شده است. از اواخر وقت فردا و طی روز یکشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان های واقع در سواحل شمالی و برای مناطق اردبیل رشد ابر، وزش باد، رگبار باران گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی شده که بارش ها در استان گیلان و غرب مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
دوشنبه آینده در برخی مناطق استان های اردبیل و گیلان و روز سه شنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر در مناطق شمالی استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان بارش های پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.
چهارشنبه آینده با عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق استان های واقع در شمال غرب، سواحل جنوبی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی وزش باد،کاهش نسبی دما،ابرناکی و بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی پیش بینی شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار