سرنوشت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده هنوز مشخص نیست با این حال وزیر نفت می گوید به همه خودروهایی که کارت سوخت دارند سهمیه بنزین تعلق می گیرد؛ حتی خودروهای فرسوده.

ایرنا نوشت: سرنوشت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده هنوز مشخص نیست با این حال وزیر نفت می گوید به همه خودروهایی که کارت سوخت دارند سهمیه بنزین تعلق می گیرد؛ حتی خودروهای فرسوده.
حدود ۲۰ روز از آغاز سهمیه بندی بنزین و اصلاح قیمت می گذرد، با این حال مالکان خودروهای فرسوده نمی دانند که آیا سرانجام سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی شامل حال آنها خواهد شد یا خیر.
اغلب خودروهای فرسوده کارت سوخت ندارند و از همین رو سهمیه بنزین دریافت نمی کنند. اما تعدادی از خودروهای فرسوده در کشور هستند که زمانی که کارت سوخت به دلیل تک نرخی شدن قیمت بنزین دیگر استفاده نشد، فرسوده نبودند و همچنان کارت سوخت دارند.
برای این خودروها سهمیه آبان و آذر بنزین واریز شده اما مالکان این خودروها نمی دانند که آیا روند واریز سهمیه بنزین ادامه دار خواهد بود؟
با اجرای سهمیه بندی بنزین اما و اگرها بر سر سهمیه بنزین و خودروهای فرسوده بالا گرفت و یکبار صحبت از سوزاندن و غیرفعال کردن کارت سوخت این خودروها شد و بار دیگر از تشکیل کارگروهی خبر دادند که وضعیت سهمیه بنزین خودروهای فرسوده را مشخص خواهد کرد.
«بیژن زنگنه» وزیر نفت با اشاره به اینکه خودروهای فرسوده کارت سوخت ندارد گفت که اگر از گذشته کارت سوخت این خودروها موجود و فعال است سهمیه بنزین می گیرند.
وی تاکید کرده که همه خودروهایی که کارت سوخت دارند، سهمیه بنزین دریافت می کند.
نکته مهم این است که وزارت نفت نقشی در تعیین خودروها برای دریافت کارت سوخت ندارد و تنها مجری تخصیص سهمیه به شمار می رود.
در این مورد، «حمید قاسمی ده چشمه» قائم مقام مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفته که هنوز کارگروه تعیین شده نظر خود ...

سرخط اخبار