حجت الاسلام رستمی: منتظر تحولات جدی تر از دانشگاه آزاد برای مسائل بزرگ کشور هستیم

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: ما منتظر گام و تحولات جدی تری از دانشگاه آزاد در خصوص مسائل بزرگ کشور هستیم.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی که هم اکنون در واحد علوم تحقیقات در حال برگزاری است، در خصوص نقش علم و جایگاه آن، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای علم جایگاه ویژه ای قائل شده است و فضل عابد و زاهد را همیشه بیان کرده و بی تردید نهضت اسلامی مرقون این نگاه تشویق گرانه و شوق انگیز اسلام، پیامبر و ائمه نسبت به دانش است.
طهرانچی: دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های دانش بنیان حمایت می کند
کلانتری تشریح کرد: جزئیات برگزاری اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
17 درصد فارغ التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه آزاد هستند
وی در خصوص نگاه رهبری به دانشگاه افزود: ایشان به سه کارویژه برای دانشگاه ها اشاره کرده اند و ما نباید دانشگاه را به یکی از این سه کارویژه محدود کنیم چرا که دانشگاه محل حل مسائل اصلی کشور است چرا که در قالبهای مختلف با مسائل کشور در ارتباط است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: هیجانی حل کردن هر مسئله تنها به حل نشدن آن کمک می کند. دانشگاه مرکز تجمع قوای علمی هر کشور است و اگر این مسائل در محیطی مثل دانشگاه حل نشود جای دیگری وجود ندارد. باید این سوال را از تو بپرسیم که دانشگاه ها بخصوص دانشگاه آزاد در حوزه هایی همچون اقتصاد و صنعت، حوزه تولید و مصرف، کیفیت چرخه تولید و تشویق به استفاده از کالای ایرانی چه راه حل و پیشنهاداتی را دارند؟
حجت الاسلام رستمی با اشاره به سخنان رئیس دانشگاه آزاد در خصوص گام دوم این دانشگاه افزود: ...

سرخط اخبار