آزمایش آنتی بادی خون برای شناسایی مبتلایان پیشین به کووید ۱۹ این امکان را می دهد تا سطح ایمنی در جامعه را اندازه گیری کنیم و در زمان مناسب مقررات رعایت فاصله ی اجتماعی را برداریم.

تعداد واقعی افراد مبتلا به کووید ۱۹ چقدر است؟ چقدر طول می کشد تا بتوانیم با خیال راحت و بدون خطر فاصله ی اجتماعی را کاهش دهیم؟ این بحرانی بی تکرار است یا با تهدید مکرر و سالانه ی همه گیری های جهانی ویروس کرونا رو به رو هستیم؟ این ها سؤالاتی است که دانشمندان سرتاسر جهان با انجام آزمایش های سرولوژیک (آزمایش های سرمی) سعی می کنند پاسخ آن ها را پیدا کنند. درواقع با انجام آزمایش های سرولوژیک و تشخیص آنتی بادی های خاص ویروس کرونا در خون افراد جامعه، می توان تعداد واقعی افراد دچار این ویروس را مشخص کرد. در ماه های آینده، نتایج بررسی پژوهشگران موضوعات زیادی را مشخص خواهد کرد؛ از اینکه جامعه تا کِی باید در حالت تعطیلی باشد تا ارزیابی کارایی واکسن های جدیدی که علیه ویروس کرونا طراحی شده اند.
درحال حاضر، Sars-CoV-2، آزمایش سرویس سلامت همگانی (NHS) برای تشخیص ویروس عامل کووید ۱۹، مبتنی بر تکنیکی است که واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) خوانده می شود. این تکنیک می تواند مواد ژنتیکی ویروس را در نمونه های گرفته شده از بینی یا دهان فرد تشخیص دهد. این روش کارایی بسیار زیادی دارد؛ اما نتیجه ی آزمایش فقط زمانی مثبت می شود که ویروس هنوز در بدن فرد موجود باشد.
آزمایش سرولوژیک به ما خواهد گفت چه تعداد از مردم هفته ها یا حتی ماه ها پیش دچار ویروس شده اند؛ رقمی که طبق آن اپیدمیولوژیست ها شیوع کووید ۱۹ را مدل سازی می کنند و دولت ها برای اتخاذ تصمیمات مرتبط با بهداشت عمومی دقیق به آن نیاز دارد. اندرو فریدمن ، مشاور بیماری های عفونی در دانشگاه کاردیف می گوید:
شنیده اید پاتریک والنس ، مشاور علمی ارشد دولت انگلیس، درباره ی این مسئله صحبت می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار