جایزه فناوری سال انگلستان به استاد ایرانی دانشگاه اکسفورد تعلق گرفت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن ، جایزه سال فناوری در بخش زنان در انگلستان به دکتر سپیده چکاوه استاد ایرانی دانشگاه اکسفورد برای نوآوری در حوزه فناوری ارتباطات اعطا شد.
دکتر سپیده چکاوه در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در لندن، وجود زبان مشترک برای ارتباطات اجتماعی افراد به ویژه در جهان کنونی را که با ابزار های ارتباطاتی بیش از هر زمان دیگر امکان برقراری ارتباط مردم در کشور های مختلف با یکدیگر فراهم است ضروری دانست و درباره قابلیت های نواوری خود گفت: پیکسل چت (Pixsel chat) هم اکنون بیش از صد زبان را پشتیبانی می کند و با استفاده از ان افراد می توانند به هر یک از این زبان ها با یکدیگر مکالمه کنند و مکالمه دیگران را نیز به زبان مورد نظر خود بشنوند.
وی با بیان اینکه این سیستم برای نسل پنجم فناوری ارتباطات موسوم به فایوجی (۵ G) طراحی شده بود افزود: با همه گیری ویروس کرونا به طور بی سابقه ای استفاده از نرم افزار های زوم و اسکایپ افزایش یافته است، اما این فناوری ها در مقایسه با پیکسل چت ضعیف است، زیرا در این شبکه ها کنفرانس ها با زبان مشترک قابل استفاده است، اما استفاده از پیکسل چت این امکان را برای کاربر فراهم می کند که به زبان خود صحبت کند و دیگران آن را به زبان خود بشنوند و متقابلا مکالمات انان به زبان های مختلف هم برای شما به زبان مورد نظرتان ترجمه می شود.
خانم چکاوه درباره ضریب خطای ترجمه این نرم افزار ابداعی گفت: با توجه به این که با بهره گیری از هوش مصنوعی این نزم افزار تهیه شده است که قابلیت خود یاد گیری دارند، در زبان هایی که زیاد استفاده می شود همچون انگلیسی، چینی و روسی و ... ضریب درستی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار