تهران-ایرنا- رییس جمهوری گفت: بگذارید آنهایی که در این بیست و چند سال در دیپلماسی موفق بودند و آمریکا را بارها شکست دادند، کار خود را با دقت انجام دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری رسمی از طرح های ملی وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانسی در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد، گفت: بسیار خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح ۶ هزار میلیارد تومان طرح های مربوط به برق و توزیع برق در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی هستیم.
وی با بیان اهمیت صنعت برق در زیرساخت تولید، تحول و رفاه مردم، یادآور شد: اگر به سال های قبل مخصوصا در روزهای جنگ تحمیلی برگردیم، روزهایی بود که مردم چند ساعت برق نداشتند، یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که در تابستان، قطع برق نداشتیم یا اگر بوده موارد معدود و محدود بوده است.
وی با بیان اینکه هر کجا مردم وارد کار شوند و همکاری کنند، به نتایج فوق العاده دست می یابیم، گفت: در سال های اخیر ما به طور متوسط سالی ۲۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق اضافه کردیم و در طول این دولت و انشاالله تا پایان این دولت به حدود ۲۰ هزار مگاوات برق جدید و شاید یک مقدار بیشتر خواهیم رسید.
روحانی ادامه داد: این در حالی است که آغاز انقلاب کل ظرفیت برق کشور هفت هزار مگاوات بوده است و این نشان می دهد به انداز کل برق رژیم گذشته ما سه برابر در این دولت برق تولید کردیم که این کار بسیار ارزشمندی است.
وی با اشاره به کاهش تلفات برق به رقم ۹درصد، گفت: علاوه بر این شاهد هستیم که پایداری شبکه ما اضافه می شود. همچنین اتصال برق ما با همسایگان در حال انجام است و روستاییان ما در حال استفاده از برق هستند.
رییس جمهوری یادآور شد: دولت تدبیر و امید برق رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار