وزارت خزانه داری آمریکا در وب سایت خود اعلام کرد وزیر ارتباطات ایران را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد.

به گزارش جهان نیوز ، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد «محمد جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به فهرست تحریم ها اضافه کرد.
دولت آمریکا در روزهای گذشته خواستار توقف قطع اینترنت در ایران شده است. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) توئیتی در همین باره منتشر کرد.
این درخواست ها در حالی مطرح می شوند که واشنگتن راه مبادلات کالاهای ضروری و حتی تجارت کالاهای بشردوستانه با ایران را سد کرده است. 
حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه با بیان اینکه ۹۰ ساعت از قطع اینترنت در ایران می گذرد خواستار «احترام به مردم ایران» شده بود. همزمان، عده ای از فعالان ضد انقلاب که قبلاً برای تشدید تحریم ها علیه ملت ایران با رئیس جمهور آمریکا نامه نگاری می کردند هم از کشورهای غربی خواسته اند راهکاری برای برقرار شدن اینترنت در ایران پیدا کنند.
مقام های ایران در روزهای گذشته توضیح داده اند که قطع اینترنت به دلایل تهدیدهای امنیتی پس از اعلام سهمیه بندی بنزین صورت گرفته و به محض رفع مشکلات امنیتی مجدداً برقرار خواهد شد، اما اینکه «حفظ احترام» ناگهان برای عده ای که تنها چند هفته قبل تر برای سخت کردن تجارت دارو و غذا با ایران قاعده و قانون وضع می کردند، نکته ای بس قابل توجه است. 
دولت آمریکا از سال های دور علی رغم اعمال شدیدترین سخت گیری ها برای جلوگیری از صادرات اقلام مختلف و ضروری برای مردم، در حوزه اقلام مرتبط با ارتباطات در فضای اینترنت نه تنها تحریمی اعمال نکرده بلکه دستورالعمل هایی برای تسهیل مبادلات این اقلام صادر کرده است.
به عنوان مثال، وزارت خزانه داری آمریکا فروردین ماه سال جاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار