موضع مقام سعودی در قبال پرونده قتل خاشقچی نگران کننده است

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
موضع مقام سعودی در قبال پرونده قتل خاشقچی نگران کننده است

اعتمادآنلاین|  ریاست جمهوری ترکیه از اظهارات یکی از مقام های رسمی سعودی در خصوص درخواست آنکارا در مورد پرونده قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد عربستانی انتقاد کرد.
ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه ای اعلام کرد که اظهارات رئیس هیأت سعودی موسوم به «هیأت حقوق بشر» عربستان سعودی در مورد پرونده خاشقچی «نگران کننده» است. این بیانیه تأکید کرده که آنکارا برای روشن شدن نتایج تحقیق در این پرونده تلاش خواهد کرد.
«بندر بن محمد العتیبان»، امروز در واکنش به اظهارات دیروز «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه در مورد پرونده قتل جمال خاشقچی گفت که ریاض مخالف هرگونه تلاش برای «بین المللی» کردن پرونده این قتل است.
این مقام سعودی همچنین گفت که متهمان پرونده قتل روزنامه نگار سعودی به دست عدالت سپرده شده و هم اکنون در دادگاه سعودی مورد بازجویی و رسیدگی به جرایمشان هستند.
او هرگونه تلاش برای دادن بُعد بین المللی به پرونده قتل خاشقچی را تلاش برای ضربه زدن به حاکمیت عربستان سعودی و مداخله در امور این کشور دانست.
اردوغان روز چهارشنبه طی اظهاراتی گفت که آنکارا موضوع قتل خاشقچی را پیگیری خواهد کرد و در صورتی که نیاز باشد، این هفته این موضوع را به دادگاه بین المللی خواهد کشاند.
منبع: فارس

[ مشاهده متن کامل موضع مقام سعودی در قبال پرونده قتل خاشقچی نگران کننده است اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین