رئیس علوم پزشکی جهرم:

لزوم تست کرونا برای افرادی که در ۲ هفته گذشته سابقه مسافرت داشته اند

لوگوی شبستان شبستان . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۵۶
رحمانیان گفت: آن دسته از شهروندان جهرمی و خفری که در طول ۲ هفته گذشته سابقه مسافرت یا شرکت در تجمعاتی داشته اند برای انجام نمونه گیری کرونا به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

«محمد رحمانیان»  در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری شبستان  در  جهرم ، گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان های مختلف و هشدارهای مسئولین ستاد کشوری کرونا حاکی از آن است که موج جدیدی از بیماری با شدتی بیشتر و کشنده تر کشور را تهدید می کند که بدون تردید شهرستان های جهرم و خفر نیز از این موضوع مستثنی نیستند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه تنها با پیشگیری می توانیم با کرونا مقابله کنیم، افزود: در این زمینه تمام افراد جامعه در این امر حیاتی سهیم و مسئول هستند.
وی با تاکید بر لزوم قطع زنجیره بیمار کرونا، عنوان کرد: از مردم تقاضا داریم چنانچه در طول ۲ هفته گذشته سابقه مسافرت یا شرکت در هرنوع تجمعی دارید، برای حفظ سلامت خود و اطرافیانتان و به منظور قطع زنجیره بیماری، حتما برای انجام نمونه گیری اقدام کنید.
رحمانیان ادامه داد: همچنین اگر فرد یا افرادی در طول ۲ هفته گذشته با افراد مبتلا به کرونا در تماس بوده اند، حتی اگر علائمی ندارند باید به پزشک مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: اقدام برای نمونه گیری برای افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند، اگر با بیمار کرونایی در تماس بوده اند بسیار ضروری است. 
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه تست کرونا تنها چند دقیقه به طول می انجامد، تصریح کرد: نتیجه نمونه گیری نیز در کمتر از ۲۴ ساعت به صورت محرمانه به اطلاع افراد می رسد.
وی در توصیه به مردم با تاکید بر اینکه در صورت داشتن علائم بیماری کرونا حتما به پزشک مراجعه کنند، عنوان کرد: کرونا در مراحل پیشرفته غیر قابل کنترل است و مراجعه دیرهنگام جان بیمار را به خطر می اندازد.
رحمانیان با اشاره به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار