رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این «علی رغم کاهش قیمت مسکن هنوز هم قیمت ها واقعی نیست» بر ضرورت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک ها تاکید کرد و گفت که بانک ها باید ۵۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را به مردم وام بدهند.

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش قیمت ها در بازار مسکن گفت: قیمت مسکن در ماه های اخیر به صورت غیرمتعارف و حبابی افزایش پیدا کرد و قیمت هایی که در چند ماه گذشته، مسکن با آن خرید و فروش می شد قیمت واقعی نبود بلکه عمدتا بر مبنای فضای روانی جامعه شکل گرفته بود، لذا قابل پیش بینی بود که تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کند.
وی افزود: البته باید توجه داشته باشیم که کاهش قیمت مسکن ناشی از عملکرد خوب ما نبوده و ما کار خاصی در حوزه مسکن نکرده ایم، بلکه چون قیمت ها افزایش یافته بود مثلا حدود ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده و بعد ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد پس همین الان هم قیمت مسکن بالاست و واقعی نیست.
رئیس کمیسیون عمران مجلس تولید مسکن و تعدیل عرضه و تقاضا را مهمترین راهکار کاهش قیمت مسکن عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مولفه ها در مورد قیمت مسکن بحث زمین است، که در کشور ما گران است و باعث شده سرجمع قیمت تمام شده مسکن افزایش یابد. ما باید ابتدا تلاش کنیم و به سمت تولید مسکن و زمین برویم. در حال حاضر از زمین هایی که در بافت فرسوده داریم غافل هستیم. ضمن این که زمین هایی که در شهرهای جدید وجود دارد می تواند به تولید مسکن کمک کند.
رضایی کوچی ادامه داد: علاوه بر این خیلی از زمین ها هم در اختیار دستگاههای دولتی است و رها شده. قرار بود این زمین ها در اختیار تولید مسکن قرار گیرد ولی بر اساس آمار تنها ۱۵ درصد آن برای تولید مسکن در اختیار وزارت راه قرار گرفته است. این نشان می دهد نوعی چسبندگی بین زمین ها و مسئولان اجرایی وجود دارد که حاضر نیستند آنها را به وزارت راه بدهند. دولت باید زمین های در اختیار دستگاههای اجرایی را آزاد کند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار