گلایه یکی از صادرکنندگان قدیمی پسته از تصمیم گیری غیرکارشناسی برای این محصول، تأکید صادرکننده کاشی بر استقاده از مزیت های صادراتی خیلی خوب در کشور و همگرایی برای حمایت از صادرات مهمترین موضوعات مطرح شده در انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی در رفسنجان بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، جلسه انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی رفسنجان با صادرکنندگان به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد، در این نشست صادرکنندگان این شهرستان خواستار توجه به خواسته آنان و حل مشکلات شدند.
سیدمحمود ابطحی یکی از بازرگانان قدیمی رفسنجان که در حوزه صادرات پسته فعالیت دارد به سبقه دیرینه این شهرستان در حوزه کشاورزی و پسته و صادرات آن اشاره کرد و اظهار داشت: در رفسنجان با وجود اقلیم و شرایط آب و هوایی کشت پسته اهمیتش بیشتر از گندم و سایر محصولات است مزیت تولید پسته نسبت به گندم این است که می توانیم با صادرات یک کیلوگرم پسته 15 کیلوگرم گندم وارد کنیم که در صادرات به آن مزیت نسبی می گویند.
وی بیان کرد: باید قبول کنیم که صادرات پسته به دلیل شرایط آب و هوایی و سایر مسائل کمرنگ تر شده و کشاورزی بهره ور نیست و آینده ما به سمت تنوع صادرات خواهد رفت.
شغل پایدار عامل ایجاد شهر پایدار است
حمیدرضا ایرانمنش صنعتگر و عضو انجمن توسعه کارآفرینی شهرستان رفسنجان نیز تصریح کرد: مقوله تولید باید بر اساس مزیت رقابتی باشد در رفسنجان محورهای شگفت انگیزی داریم که مهجور مانده و دنبال آن نرفتیم بزرگترین جنگل مصنوعی دست کاشت بشر، بهترین انرژی خورشیدی، دومین معدن روباز دنیا، مناطق تاریخی و طبیعی و صنایع و معادن از محورهای شگفت انگیز این شهرستان هستند که همه می توانند محور کارآفرینی باشند.
وی بیان کرد: شهر پایدار شهری است که شغل پایدار داشته باشد و انجمن برای هموارکردن مسیر تشکیل شده و فعالیت خود را از توسعه فرهنگ کارآفرینی آغاز کرده است
این صنعتگر با اشاره به تحریم های چندساله علیه کشورمان تصریح کرد: در این برهه زمانی کارآفرینان ...

سرخط اخبار