تجمع هیئت های مذهبی و اهالی مساجد، روز چهارشنبه 9 بهمن ماه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)در میدان «ابوذر» تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه معارف اسلامی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، چند سالی است که روز شهادت حضرت زهرا(س) در ایام فاطیمه دوم تجمع بزرگ هیئت های مذهبی و اهالی مساجد در میدان «ابوذر» تهران برگزار می شود.
حسین کریمی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب ابن مظاهر درباره برگزاری این مراسم به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: طبق سنوات گذشته روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دهه دوم فاطمیه تجمع بزرگ هیئت های مذهبی منطقه 17 در میدان ابوذر برگزار می شود.
وی با اشاره به این مطلب که برای برگزاری این مراسم باشکوه هماهنگی ها و کارهای مقدماتی با ارگان ها، مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش انجام شده است، افزود: این برنامه روز چهارشنبه روز نهم بهمن ماه از ساعت 10 صبح به صورت رسمی آغاز خواهد شد. سخنران این برنامه حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداحان حاج مرتضی طاهری، استاد کلامی زنجانی، علیرضا اسفندیاری، حاج حسین هوشیار و موسی علی نژاد هستند که به ذکر مصیبت اهل بیت(ع) خواهند پرداخت.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب ابن مظاهر با بیان اینکه در حاشیه این مراسم ایستگاه های صلواتی برپا خواهد شد تا خدماتی را به عزاداران و مردم عزیز ارائه دهند، عنوان کرد: 4 هزار لیتر شیر، 18 دیگ آش و 18 دیگ حلیم به نیت 18 سالگی حضرت زهرا(س) پخت و توزیع خواهد شد.
کریمی خاطرنشان کرد: مسابقه بزرگی هم با محوریت خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) در این تجمع باعظمت پیش بینی شده است. در این مسابقه خلاصه ای از خطبه شریف فدکیه با تیراژ 10 هزار نسخه تهیه شده و سؤالات کوتاهی از آن توزیع شده است که به برندگان این مسابقه در روز تجمع جوایزی اهدا خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار