منطقه آزاد اروند احداث شهرک صنعتی مشترک با طرف عراقی را پیگیری می کند

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۷
آبادان - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق از سوی منطقه آزاد اروند به نمایندگی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند اسماعیل زمانی سه شنبه در تشریح دیدار اخیر خود با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در این نشست مسائل مهمی در حوزه صنایع و تجارت منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت افزود: پیگیری مشکلات ثبت سفارش و تجارت با کشورهای همسایه و نیز تجارت با کشورهای همسایه در دیدار با وزیر صمت مطرح شد.
وی بیان داشت: استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ صنایع و موافقت نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با وزارت صمت نیز با وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت که مساعدت وزیر صمت را به دنبال داشت و بنا شد این تبصره و موافقت نامه مذکور، صنایع مناطق آزاد را نیز شامل شود.
مدیرعامل و رئیس هئیت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند درخصوص کالای همراه مسافر، مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز صنایع منطقه آزاد اروند نیز گفت: بزودی دستورالعمل لازم در خصوص ثبت سفارش و ابلاغ فهرست کالاهای مجاز همراه مسافر از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ می شود.
زمانی خاطر نشان کرد: پیگیری وضعیت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی دپو شده در بندر خرمشهر از سوی هیأت دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از دیگر موارد پیگیری شده در دیدار با وزیر صمت بود که مورد بررسی قرار گرفت.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای در زمینه تجارت، صنعت و ...

سرخط اخبار