دستور رییس جمهور برای تسهیل حضور گردشگران خارجی در کشور

دولت چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
سخنگوی دولت از دستور رئیس جمهور برای تسهیل حضور گردشگران خارجی در کشور خبر داد و گفت: در همه فرودگاه های کشور گردشگران خارجی بدون مهر فیزیکی و ثبت در پاسپورت می توانند به ایران سفر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» روز چهارشنبه بعد از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با تشریح دستور کار امروز هیأت وزیران اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از گردشگری که در جلسه قبل هیأت وزیران برای جذب بیشتر گردشگران خارجی ارائه شده بود مطرح شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آمریکا متأسفانه طبق برنامه های تروریستی اقتصادی که دنبال می کند، هر کسی به ایران می آید ممکن است به نحوی این افراد بترسند و مورد ظلم و تحریم قرار بگیرند، رئیس جمهور دستور دادند در همه فرودگاه ها گردشگران خارجی بدون مهر فیزیکی و ثبت در پاسپورت به ایران بیاید.
سخنگوی دولت با بیان اینکه این اتفاق می تواند گردشگر بیشتری به ایران بیاورد و افراد می توانند بدون واهمه و به راحتی به ایران سفر کنند، افزود: قرار شد تمهیدات آن به زودی آماده شده و در همه فرودگاه های کشور اجرایی شود.
آمادگی برای خاموش کردن آتش سوزی در جنگل ها
وی در ادامه درباره آتش سوزی های اخیر در جنگل ها اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز در خصوص این آتش سوزی ها بحث شد. سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور گزارش هایی در این زمینه ارائه دادند.
ربیعی ادامه داد: بر اساس این گزارش ها مشخص شد که بر اثر بارندگی های زیادی که در سال جاری آمده، باعث شده علف های زیادی رشد کنند و وقتی خشک می شوند بر اثر گرما دچار آتش سوزی می شوند. بخش اعظمی از آتش سوزی ها به این دلیل است چرا که شایعاتی شده بود مبنی بر اینکه آتش سوزی ها عمدی است.
سخنگوی دولت با بیان اینکه از دید کارشناسان امکان آتش سوزی افزایش یافته است، گفت: سازمان مدیریت بحران، سازمان برنامه و بودجه، ...

سرخط اخبار