ادعای همزمان امارات و عربستان علیه ایران

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴
وزیر مشاور در امور خارجی امارات با طرح این ادعای واهی که ایران مسبب وضعیت کنونی منطقه است، گفت: همگان در حال حاضر به آرام کردن اوضاع و برخورد عقلانی با مسائل توجه دارند.

به گزارش مشرق ، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "سی ان ان" مدعی شد: وضعیت کنونی منطقه تا حد زیادی ناشی از رفتار ایران است.
وی افزود: منطقه "در دوره حساس و بسیار دشواری به سر می برد".
قرقاش گفت: روشن است که همگان در این زمان به آرامش و برخورد پخته و عقلانی با مسائل اهتمام و توجه دارند.
بیشتر بخوانید:
وی درباره تحقیقات درخصوص وضعیت روی داده برای چهار کشتی در بندر فجیره امارات گفت: ما درحال تحقیق هستیم. با فرانسه و آمریکا همکاری می کنیم. دیگر دوستان نیز کمک می کنند. بنابراین در طول چند روز آینده باید بفهمیم که چه روی داده و چه چیزی روشن می شود. واضح است که این حادثه بسیار خطرناک است، زیرا بر تجارت دریایی تاثیر می گذارد.
قرقاش افزود: این حادثه همچنین در دوره بسیار خطرناکی اتفاق افتاده است که من آن را دوره ای حساس و بسیار دشوار برای منطقه می دانم.
وی در پاسخ به سوالی "وضعیت را به طور کلی دشوار" توصیف کرد و با حمله به ایران مدعی شد: ما تا حد زیادی به خاطر رفتار ایران در اینجا (وضعیت) قرار داریم. مسئولیت بر دوش ایران است. ایران مسئول وضعیتی است که ما امروز در آن به سرمی بریم.
قرقاش در ادامه ادعاهای خود افزود: رفتار ایران در دهه گذشته یا دو دهه گذشته ما را به وضعیتی که امروز در آن به سرمی بریم، سوق داده است. اعتماد کمی در منطقه وجود دارد.
وی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص عدم وحدت بین آمریکایی ها و اروپایی ها در حال حاضر و اینکه آیا ابوظبی از این امر نگران نیست؟ گفت: فکر می کنم مهمترین مسئله این است که غرب متحد تر باشد. معتقدم که این مایه نگرانی ما است که می بینیم که غرب به زبان های ...