برادران اهل سنت مرزداران صدیق کشور هستند/ همه مردم ایران و مذاهب صاحب کشور و انقلاب هستند/حفظ عزت و جایگاه اجتماعی همه اقوام و مذاهب و مشارکت فعال آنان در امور کشور، تصمیم این دولت و نظام است/ ایران و ملت ایران بزرگتر و با عظمت تر از آن است که کسی بتواند آن را تهدید کند

ریاست جمهوری چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به حضور و مشارکت فعال اهل سنت در همه صحنه های انقلاب، گفت: اهل سنت در همه صحنه ها بویژه در عرصه انتخابات پای صندوق آراء حضور یافته و نمایندگان خود را برمی گزینند.
رئیس جمهور تصریح کرد: بارها صراحتاً اعلام کرده ام که مبنای دولت این است که همه عزیزان از اقوام و مذاهب مختلف عزت و کرامت اسلامی و جایگاه اجتماعی شان محفوظ بماند و با روحیه برادری در اداره امور کشور حضور و مشارکت فعال داشته باشند و این موضوع تصمیم این دولت و نظام است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه طی 5 الی 6 سال گذشته و در دولت یازدهم و دوازدهم حضور برادران اهل سنت در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی به طور قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: نماد این موضوع حضور 2 نفر از عزیزان اهل سنت به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران است و دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران شما را مرزداران صدیق کشورمان می دانند.
رئیس جمهور ادامه داد: در استان های مرزی اهل سنت از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون همیشه مرزداران باوفای نظام اسلامی ایران بودند و از این به بعد نیز خواهند بود.
دکتر روحانی با اشاره به سخنان امام جمعه اهل سنت آق قلا در خصوص خدمات دولت در سیل اخیر در این منطقه، گفت: دولت برای ارایه خدمات در زمینه حوادثی همچون سیل و زلزله هیچ تفاوتی قائل نمی شود. برای ارایه خدمات دولت تفاوتی بین شیعه و سنی برای ما وجود ندارد چه در آق قلا، چه در خوزستان، چه در لرستان و چه در جاهای دیگر فرقی نمی کند.
رئیس جمهور تأکید کرد: ما همه ایرانی و مسلمان هستیم و اعتقاد ما این است.
دکتر روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: در رابطه با زلزله کرمانشاه بسیاری از ...