اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: براساس بررسی انجام شده در معابر شهری اهواز، ۷۵.۶ درصد از مردم این شهر ماسک را به شکل صحیح و ۲۴.۴ درصد یعنی یک چهارم به صورت نادرست ماسک استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا دکترفرهاد ابول نژادیان شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در سرسرای اداری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: در این بررسی میدانی مشخص شد از این درصد ۱۲.۶ درصد دهان و بینی را کاملا نپوشاندند ، ۹.۹ درصد وارونه و ۱.۹ درصد ماسک را روی گردن آویزان کرده بودند.
وی افزود: همچنین بر اساس این بررسی در زنان ۷۸ درصد و در مردان ۷۳ درصد ماسک را به شکل صحیح استفاده کردند.
ابول نژادیان ادامه داد: این بررسی که بر روی۱۰ هزار نفر از افراد مناطق مختلف شهر اهواز به صورت میدانی انجام شد نشان می دهد ۴۵.۶ درصد افراد در معابر از ماسک استفاده می کنند در حالی که در فضای باز که تردد افراد وجود ندارد از جمله در پارک یا فضاهای خلوت نیازی به استفاده از ماسک نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: بیشترین میزان استفاده از ماسک در گروه سنی ۷۰ سال به میزان ۷۰.۱ درصد و کمترین در سن زیر ۱۰ سال به میزان ۲۶ درصد و همچنین کمترین میزان استفاده از ماسک در ساعت ۱۳ و بیشترین میزان در ساعت ۲۳ بوده است.
استفاده از ماسک در زنان بیشتر است
وی بیان کرد: میزان استفاده از ماسک در زنان ۶۰.۲ و درمردان ۳۸.۷ درصد، شرق اهواز ۴۸.۹ و غرب اهواز ۴۱.۵ درصد گزارش شده است.
ابول نژادیان اضافه کرد: در مناطق هشت گانه اهواز بیشترین میزان استفاده از ماسک در منطقه ۲ به میزان ۶۳.۶ و کمترین مربوط به منطقه ۶ به میزان ۲۰.۹ درصد بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: میزان استفاده از ماسک در مناطقی از جمله عین ۲، کوی مندلی، گلدشت، مهاجرین و سید خلف زیر ۱۰ درصد و در محلاتی از جمله فاز پنج پاداد، گلستان، شهرک نفت، زیبا شهر، فرهنگ شهر و فاز یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار