مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: موفقیت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با اطلاع رسانی سریع و حضور بیشتر رسانه ها محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد رضا علیزاده، در این خصوص اظهار داشت: در شرایط کنونی که تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک شده، می طلبد رسانه ها بیش از گذشته با تولید محتوا در شبکه های مجازی ضمن خنثی سازی برخی شایعات، مردم را به ماندن در خانه و نرفتن به سفر های غیر ضرور دعوت کنند.
او افزود: مردم همواره مسائل را از دریچه رسانه ها می نگرند و بدون شک پای کار آمدن هر چه بیشتر اهالی رسانه از مکتوب گرفته تا هنرمندان و ادمین های شبکه های اجتماعی می تواند ضمن آگاهی رسانی مطلوب برای مقابله با این ویروس، مردم را از سرگردانی در ارتباط با پمپاژ اطلاعات متناقض در فضای موجود جامعه که بیشتر به شایعه می مانند، رهایی بخشیده و امید به مهار این بیماری را افزایش دهند.
علیزاده تصریح کرد: استفاده بیشتر از ظرفیت رسانه ها، نخبگان و مفاخر فرهنگی و هنری جامعه در قالب تهیه کلیپ های تصویری کوتاه و چند رسانه ای و برقراری ارتباط دوسویه آنان با مردم حتی به صورت شهرستان به شهرستان می تواند به روند اگاهی بخشی به آحاد جامعه و در نتیجه اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی با توجه به ایام در پیش روی سیزده بدر کمک کرده و مردم را در ماندن در خانه ترغیب و تشویق کند.
او بیان داشت: شواهد امر حکایت از این دارد که بر اثر اقدامات انجام شده چه از سوی ستاد های پیشگیری و مقابله با کرونا و چه از طریق حضور رسانه ها و مفاخر در قالب ادمین های شبکه های مجازی، بیش از ۷۰ درصد مردم مشکل کرونا را جدی گرفته اند که امیدواریم حداقل افرادی که هنوز نسبت به ضرورت ماندن در خانه توجیه نشده اند در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی به این مهم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار