رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش تابناک به نقل از صدا و سیما، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز در اجلاس هیئت نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: این سازمان باید جزئیات همه معاملات خرد و کلان را برای اجرای عدالت مالیاتی در اختیار داشته باشد. همه معاملات باید در بستر پایانه های فروشگاهی انجام شود.
وی افزود: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ده هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی گفت: راه تحقق عدالت مالیاتی ایجاد سازوکار مالیات هوشمند و سلامت اداری است.
وی با بیان اینکه پانصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور داریم افزود: در بیشتر کشور ها تا ۹۰ درصد منابع اداره کشور از محل مالیات تامین می شود که در کشور ما این رقم پایین است و علت آن می تواند ضعیف بودن پایه های مالیاتی، معافیت ها و فرار مالیاتی زیاد باشد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار