بولتون: ایران درباره دولت ما اطلاعات دروغ می دهد!

برترینها چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی وجود اختلاف نظر میان رئیس جمهور آمریکا و دستیاران ارشدش را کم اهمیت دانسته و مدعی شد، "این روسیه، چین، ایران و کشورهای دیگر هستند که تلاش می کنند درباره امور داخلی دولت آمریکا اطلاعات دروغ اشاعه دهند".

خبرگزاری ایسنا: مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی وجود اختلاف نظر میان رئیس جمهور آمریکا و دستیاران ارشدش را کم اهمیت دانسته و مدعی شد، "این روسیه، چین، ایران و کشورهای دیگر هستند که تلاش می کنند درباره امور داخلی دولت آمریکا اطلاعات دروغ اشاعه دهند".
 جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا این اظهارات را در مصاحبه ای در یک گردهمایی برگزار شده از جانب روزنامه وال استریت ژورنال مطرح کرد. در این گردهمایی "جان باسی" مدیر جلسه به این مساله اشاره کرد که ترامپ در هفته های اخیر معمولاً حرف های متناقض با دیدگاه های مشاورانش از جمله درباره کره شمالی و ایران زده است.
بولتون در ابتدا از پاسخ به پرسش درباره وجود نشانه های بی ثباتی در دولت آمریکا و ارسال پیام وجود این بی ثباتی به هم پیمانان و مخالفان آمریکا خودداری کرد و به جای آن منبع این گزارشها را زیر سوال برد.
بولتون ادعا کرد: ما دلایل محکمی داریم برای آنکه باور کنیم کره شمالی، ایران، ونزوئلا، روسیه و چین تصمیم گرفته اند که به اشاعه اطلاعات دروغ درباره دولت آمریکا بپردازند و شما می توانید به صورت علنی آن را ببینید و آنها می خواهند بگویند که رئیس جمهور و مشاورانش با یکدیگر اختلاف دارند و مسائلی از این قبیل را منتقل کنند".
بولتون در عین حال به اظهارنظرهای اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در ماه گذشته میلادی واکنش نشان داد که گفته بود، " تیم ضد ایرانی ب" در دولت آمریکا ترامپ را تحریک به رویارویی با ایران می کنند.
بولتون سند و مدرکی برای حرفهایش ارائه نکرد، اما رسانه های آمریکایی را متهم کرد به اینکه "تبدیل به ماشین تایپ این حکومت ها برای انتشار داستان ها درباره اختلاف در ...

سرخط اخبار