با اوج گیری مجدد ویروس کرونا در انگلیس، کارشناسان هشدار داده اند که اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد، عواقب سختی در انتظار این کشور خواهد بود.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از ایندیپندنت، بریتانیا ممکن است با مقررات قرنطینه جدیدی روبرو شود و همزمان کارشناسان هشدار داده اند که اگر اقدامی برای توقف نرخ فعالی ابتلا انجام نشود، 50 هزار مورد جدید ابتلای روزانه به ویروس کرونا تا نیمه اکتبر منجر به 200 مورد روزانه مرگ خواهد شد. 
روز پنجشنبه، سطح هشدار کووید-19 کشور از سطح سه به چهار افزایش یافت، به این معنی که انتقال و سرایت ویروس «بالا یا به شکل تصاعدی در حال افزایش است.» مت هنکاک، وزیر بهداشت گفت که این نشانگر «تغییر چشمگیر در تهدید موجود از نظر ویروس کرونا است»، و هشدار داد که بریتانیا «اکنون در نقطه تعیین کننده در پاسخگویی به این وضع قرار دارد.»
سر پتریک والانس، مشاور ارشد دولت در امور علمی در یک مراسم توجیهی دفتر نخست وزیری که از تلویزیون پخش شد گفت که همه گیری ویروس کرونا «تقریبا هر هفت روز دوبرابر می شود». او گفت: «شکی نیست» که آمار ابتلا در میان تمامی گروه های سنی در حال افزایش است. 
سر پتریک، که در این نشست همراه با پرفسور کریس ویتی، مامور ارشد پزشکی انگلیس حضور یافته بود، همچنین درباره تهدید «بسیار جدی» کووید-19 در طی شش ماه آینده هشدار داد. و پرفسور ویتی گفت که لازم است «ارتباط های غیرلازم میان خانوارها شکسته شده و روند تغییر کند.» 
بوریس جانسون، نخست وزیر در کنار این کارشناسان حضور نداشت. او پس از آن که آخر هفته را به بحث با وزیران ارشد و مشاوران درباره گام های بعدی مقابله با همه گیری سپری کرد، قرار است روز سه شنبه در مقابل مجلس عوام سخن بگوید. 
تعطیلی موقت و سختگیرانه
گمان می رود که نخست وزیر ممکن است در حال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار