کیهان نوشت:گزارشگر روزنامه نیویورک تایمز پس از بازدید از اردوگاه گروهک تروریستی منافقین در آلبانی تصریح کرد: اعضای این گروه نمی توانند درباره سرنوشت سازمان سخن بگویند.

«پاتریک کینگسلی»، خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز که توانسته است از اردوگاه گروهک تروریستی منافقین در تیرانا بازدید کند، می نویسد: «در ابتدا، گروه درخواست های متعدد برای دسترسی را نادیده گرفت. بنابراین بدون چندان امیدی به سوی پایگاه آنها حرکت کردم و مدارک خود را به محافظین ارائه دادم. سه ساعت بعد، اندکی پیش از غروب آفتاب، تماسی دریافت کردم. به شکل تعجب آوری اجازه ورود یافته بودم. بنابراین، شروع به یکسری مصاحبه، شرکت در جلسات تبلیغاتی و تورهایی کردم که تا ساعت ۱:۳۰ بامداد به طول انجامید. یک عکاس نیویورک تایمز نیر چند روز بعد اجازه ورود دریافت کرد.»
نویسنده بر این باور است که شاید اجازه ورودش به کمپ منافقین تلاشی از سوی این گروهک برای تصحیح چهره اش پس از مواجهه با خبرنگار نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۳ بوده است، زمانی که شخص مورد مصاحبه این خبرنگار از روی نوشته صحبت می کرده و خبرنگار اجازه گفت وگوی خصوصی با اعضای این گروهک را نیافته بود.
«علی صفوی»، نماینده گروهک تروریستی منافقین در واشنگتن وقتی با این سوال مواجه می شود که مسعود رجوی کجاست، می گوید: «خوب، ما نمی توانیم در مورد این مسئله حرف بزنیم ...» او سخنانش را قطع می کند و نگاهش را به پاهایش می دوزد. سوال مجددا این گونه مطرح می شود: «آیا او زنده است؟ آیا او در آلبانی است؟» پس از چند ثانیه سکوت، پاسخ صفوی باز هم این است: «ما نمی توانیم درباره آن حرف بزنیم.»
نیویورک تایمز با اشاره به منفور بودن «سازمان» نزد مردم ایران، می نویسد: «وقتی من از پایگاه بازدید کردم، به شکل عجیبی خالی به نظر می رسید. گروه ادعا می کند که [این پایگاه] میزبان ۲۵۰۰ نفر است اما در طول دو روز، ما بیش از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار