ایمانی با اشاره به تغییرزمان طرح غربالگری بینایی کودکان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و هشدار های وزارت بهداشت مبنی بر احتمال اوج گیری شیوع بیماری در نیمه دوم سال گفت: این طرح ز ۱۵ تیرماه آغاز وتا پایان مهرماه ادامه دارد.

«انسیه ایمانی» درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان درسمنان با بیان اینکه طرح غربالگری بینایی کودکان هر ساله با هدف غربال بینایی و شناسایی اختلالات بینایی بخصوص تنبلی چشم ودکان 3 تا 6 سال اجرا می شود گفت: با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت مبنی بر احتمال اوج گیری شیوع بیماری کرونا در نیمه دوم سال جاری این طرح در سال جاری از ۱۵ تیرماه تا پایان مهرماه در استان سمنان اجرا خواهد شد.
معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اینکه برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی، غربالگری در پایگاه های دائمی سنجش بینایی در سال جاری صرفاً با دستگاه انجام می شود و استفاده از چارت E در پایگاه های غربالگری ممنوع است اظهارداشت: براساس پروتکل های اجرایی، غربالگران در صورت داشتن علائم تب، لرز، سرفه، گلودرد، تنگی نفس و سایر علائم سرماخوردگی یا سابقه تماس با بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا مجاز به انجام غربال نیستند.
وی با تأکید براینکه والدین و کودک نیز در خصوص علائم تب، لرز، سرفه، گلودرد، تنگی نفس و سایر علائم سرماخوردگی و یا سابقه تماس با بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا لازم است قبل از مراجعه به پایگاه خودارزیابی انجام دهند ادامه داد: تنها یکی از والدین می تواند به همراه کودک وارد پایگاه شود.
ایمانی با اشاره به خطر اجتماع افراد اظهارداشت: والدین قبل از حضور در پایگاه باید به صورت تلفنی زمان حضور خود را هماهنگ کنند تا از تجمع در پایگاه خودداری شود.
معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه مراجعان باید ماسک داشته و در صورت داشتن دستکش باید آن ها را در بدو ورود خارج و دست های خود را با مواد ضدعفونی کنند ...

سرخط اخبار