ستون نویس طنز نشریه "نیویورکر" آمریکا در مطلبی طنز، درباره بحران اخیر در روابط دیپلماتیک بین بریتانیا و ترامپ، نوشت: انگلیس دربدر به دنبال پیدا کردن سفیر جدیدی برای آمریکاست که معتقد نباشد ترامپ یک ابله به تمام معناست!

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
" اندی بورویتز" طنزنویس مشهور مجله "نیویورکر" آمریکا خبر طنزی را درباره بحران اخیر در روابط دیپلماتیک بین آمریکا و بریتانیا تهیه کرده است.

آفتاب نیوز :
گفتنی است در پی افشای ای میل های کیم داروک سفیر مستعفی بریتانیا در آمریکا درباره ترامپ، او مجبور شد 2 روز پیش از سمت خود استعفا دهد. داروک پس از اینکه ارزیابی های صریحش درباره نقایص و نکات ضعف دولت ترامپ به مذاق ترامپ خوش نیامد و با حملات گزنده و شدید توییتری ترامپ مواجه شد، در نهایت مجبور شد از سمتشس استعفا دهد.
این بحران در روابط دیپلماتیک بین دو متحد سنتی (آمریکا و بریتانیا) دست مایه سوژه برای " اندی بورویتز" ستون نویس مجله نیویورکر آمریکا شده است. او در مطلبی نوشته است:
"در پی استعفای کیم داروک سفیر بریتانیا در واشنگتن، دولت بریتانیا اعلام کرده که قادر به پیدا کردن جانشینی به جای داروک نیست. جانشینی که معتقد نباشد ترامپ یک آدم احمق است.
"ترزا می" نخست وزیر بریتانیا در یک نشست خبری در دفتر کارش، در این باره گفت: جست و جو برای یافتن سفیر جدید بریتانیا در آمریکا، از میان افرادی که تصور نمی کنند ترامپ احمق است، بسیار مشکل بوده است.
او گفت: "ما نمی خواستیم تجربه بد آخرین سفیر خود را تکرار کنیم و بنابراین اولین پرسشی را که روی فرم های مربوطه برای این شغل قرار دادیم، این بود: آیا فکر می کنید که دونالد ترامپ احمق است؟ تا به حال متأسفانه هیچ یک از متقاضیان پاسخ منفی نداده اند."
نخست وزیر بریتانیا اذعان کرد که دولت او سخت به دنبال یافتن جانشینی برای کیم داروک است و به همین خاطر حتی در پی آزمودن گزینه های غیردیپلمات است تا بتواند فردی را پیدا کند که معتقد به ابله بودن ترامپ نباشد.
او گفت:" ما به جست و جوی خود از بالا تا پائین ادامه خواهیم داد تا سرانجام کسی را پیدا کنیم که تصور نکند که دونالد ترامپ آدم خشک مغز و ...

سرخط اخبار