دوره آموزش امور مالیاتی برای سمن های قزوین برگزار شد

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
قزوین - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: دوره آموزشی امور مالیاتی ویژه تشکل های مردم نهاد با هدف ارتقاء کارایی نهادهای مدنی در قزوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز پنجشنبه در این کلاس آموزشی که با حضور محمد حشمتی معاون اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد، افزود: آشنایی سازمان های مردم نهاد با قوانین مالیاتی بسیار ضروری است و برای تسریع و تسهیل فعالیت های مالیاتی باید یک عضو اصلی هر سمن نسبت به قوانین مالیاتی اطلاع کافی داشته باشد.
وی اضافه کرد: تمامی اعضای سمن ها به دلیل فعالیتهای داوطلبانه ای که در سطح جامعه دارند معتقد هستند که غیر انتفاعی بودن فعالیت، آن ها را از شمول قوانین مالیاتی خارج می کند و نیازی به اموزش این مباحث ندارند.
بیدخام همچنین گفت: بدون شک در کنار تسهیل فرآیند تاسیس سازمانهای مردم نهاد، توانمندسازی آن ها یکی از ضرورت ها محسوب شده و در این راستا استمرار دوره های آموزشی برای ارتقاء کیفی سازی سمن ها اجتناب ناپذیر است.
این مسئول اظهار داشت: سمن ها بخشی از سرمایه های اجتماعی به حساب می آیند که اگر تقویت شوند به راحتی می توانند از همه ظرفیت های قانونی در راستای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین توانمندی سمن ها را در ارتباط مستقیم با افزایش مشارکت های اجتماعی عنوان کرد و گفت: امروزه ثابت شده که تحقق توسعه فرهنگی و اجتماعی پایدار و عادلانه به مشارکت اجتماعی، جامعه مدنی و سازمانهای مردم نهاد نیازمند است و باید برای تقویت این نهادهای مردمی از همه نیروهای لازم استفاده کرد.
وی در مورد نقش سمن ها اظهار داشت: این نهادهای مدنی می توانند در تمامی معضلات و مشکلات اجتماعی اعم از جمع آوری و ساماندهی کودکان کار، متکدیان، پیشگیری از اعتیاد و طلاق و سایر آسیب های اجتماعی موثر و کارساز باشند چرا که به بدنه ...