متن کامل طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مورد اقدامات خصمانه آمریکا

فارس نیوز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰
متن کامل طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا که روز گذشته تقدیم هیات رئیسه شده بود منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، متن کامل طرح اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا که در جلسه شماره 310 صحن علنی مجلس در تاریخ 27 فروردین به صورت عادی اعلام وصول شده بود، منتشر شد.
متن آن به شرح ذیل است:
مقدمه
(دلایل توجیهی) هدف طرح حاضر خنثی سازی ایالات متحده آمریکا از طریق ایجاد تسهیلات لازم برای رونق تولید و کسب و کار در کشور از طریق اعطای تخفیف های مالیاتی، تامین مطمئن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، اجرای بودجه مبتنی بر صرفه جویی در هزینه های غیرضرور و ارتقاء کارایی هزینه های دولت، تعریف پایه های مالیاتی جدید برای دولت و مدیریت دقیق بازار ارز، ایجاد رونق در بخش مسکن و ایجاد انعطاف لازم در ساختارهای اجرایی کشور بوده و پرداخت یارانه بنزین به صورت عادلانه می باشد.
عنوان طرح: حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا
ماده یک- یک دولت موظف است به هر ایرانی دارای کد ملی به جز ساکنین خارج کشور معادل 30 لیتر بنزین به قیمت سال 1397 برای استفاده از بنزین به طور ماهانه به کارت سوخت سرپرست خانوار اختصاص دهد.
2- قیمت بنزین خارج از این سهمیه بر مبنای 90 درصد خرید فوب خلیج فارس (با نرخ تسعیر سامانه نیما) محاسبه خواهد شد.
3- در صورت عدم مصرف سهمیه سوخت، افراد می توانند اعتبار خود را از طریق سامانه و دستگاه های شتاب ATM افراد دیگر واگذار کنند و در غیر این صورت در انتهای هر ماه اعتبار باقیمانده در کارت به شرکت ملی پالایش و پخش واگذار و معادل ریالی آن (مطابق نرخ متوسط ماهانه بنزین آزاد- قیمت پایه بنزین) در کارت های بانکی واریز و قابل برداشت خواهد بود. منابع حاصل از درآمد این ...