وضعیت دولت تابع شرایط است/ رئیس جمهور تلاشش را برای تحقق وعده هایش انجام داده

برنا نیوز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۷
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در دو سال گذشته دچار یک رکود سیاسی در سطح بین الملل شده ایم و علت عمده آن تحریم هایی بوده که اعمال شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 در حالی برگزار شد که حسن روحانی به عنوان رئیس دولت دوازدهم موفقیت بزرگی چون "برجام" را در کارنامه خود داشت. خروج یکطرفه آمریکا از برجام اما سیاست خارجی دولت دوازدهم را با چالش هایی جدی مواجه کرد.
«اشرف بروجردی»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا ، به مقایسه میان دو دور ریاست جمهوری حسن روحانی پرداخت. وی مقایسه میان 4سال اول ریاست جمهوری حسن روحانی و 2 سال دولت دوازهم را مقایسه صحیحی ندانست؛ چرا که از نظر وی کار دولت دوازدهم هنوز به پایان نرسیده است.
اشرف بروجردی در رابطه با مباحث اقتصادی دو دوره گفت: در رابطه با مباحث اقتصادی و موضوع زندگی و تامین نیازهای مردم، وضعیت دولت تابع شرایط است. از آنجایی که شرایط در این دو دوره تغییر کرده است، شاید مقایسه این دو دوره صحیح نباشد.
وی با اشاره به اینکه شفافیت در دولت دوازدهم رو به سوی بهبود دارد، اظهار کرد: مردم از جهت اقتصادی شرایط سخت تری را تجربه می کنند اما از جهت شفافیت در مباحث اقتصادی و دخل و خرج ها و میزان دریافتی ها، مشاغلی که مسئولین دولت دارند، وضعیت در این دوره رو به بهبود است.
بروجردی تلاش های دولت در جهت شفاف سازی وضعیت اقتصادی جامعه را مثبت قلمداد کرد و افزود: اینکه دولت عزمش را جزم کرده که حتما دریافتی همه مدیرانش را بر روی سایت بگذارد تا در اختیار همگان باشد، موضوع مثبتی است.
وی محدودیت های اعمال شده بر دولت را مؤثر بر امور اقتصادی دانست و گفت: در این دوره مردم شرایط سخت تری را از جهت تامین نیازهایشان تجربه می کنند، که البته دلیل بخشی از آن وضعیت سیاسی کشور و ...

سرخط اخبار