معاون آموزشی وزیر بهداشت از اختلاف نظر این وزارتخانه با دانشگاه آزاد در پذیرش تعدادی از دانشجویان رشته های علوم پزشکی خبر داد و گفت: این دانشگاه در سال های 1396 و 1397 تخلفی در پذیرش دانشجویان این رشته ها داشته است که پرونده این تخلف همچنان در محاکم قضایی در حال رسیدگی است.

به گزارش ایسنا، دکتر علب اکبر حق دوست در نشست خبری تشریح فعالیت های آموزشی وزارت بهداشت که به مناسبت دهه فجر امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد از نیازسنجی 80 درصد رشته های علوم پزشکی خبر داد و گفت: در حال حاضر 300 رشته محل در دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد که این رشته ها طی یک برنامه زمانی مشخص نیازسنجی می شوند و 80 درصد نیازسنجی ها انجام شده است.
وی در ادامه به برنامه ارزیابی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: طی سال های 1390 تا 1394 رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شد و شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیرا تکلیفی را برعهده ما گذاشته است که آن این است تا پایان سال بتوانیم ارزیابی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را به اتمام برسانیم و در همین رابطه استانداردهای لازم وضع شده است و فاصله بین دانشگاه ها با استانداردهای تعیین شده سنجیده خواهد شد. ضمن این که اعتبارسنجی بیمارستان های آموزشی نیز در دست انجام است و تا پایان سال به اتمام می رسد.
معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه کرد: بیمارستان های آموزشی که در اعتبارسنجی استانداردهای لازم را نداشته باشند و در رتبه پایین قرار بگیرند به صورت مطلوب فرصت یکساله به آنها داده خواهد شد و اگر نتوانند سطح استانداردهای خود را ارتقاء دهند از ردیف آموزشی خارج می شوند.
دکتر حق دوست خاطر نشان کرد: مرکز آموزش های مهارتی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از مراکزی است که به منظور توسعه آموزش های مهارتی، ملی مورد توجه قرار دارد و این مرکز وظیفه دارد شرایطی را فراهم کند که بخش های خصوصی، غیردولتی، انجمن ها، دانشگاه های علوم پزشکی و غیره بتوانند با یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار