گردشگری ابزاری مناسب برای تعامل میان ملت ها است

ایرنا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری ابزاری مناسب برای تعامل و ارتباطات میان فرهنگی بین ملت هاست، گفت: با تقویت روابط میان ملت ها، دوستی ها و تعاملات مسالمت آمیز جایگزین چالش ها و خصومت ها می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در نشست با اشتفان شولتس با سفیر اتریش در تهران بابیان این که نگاه ما به حوزه گردشگری در کنار ابعاد اقتصادی و اجتماعی آن یک نگاه غالب فرهنگی است، اظهار کرد: گردشگری ابزاری مناسب برای تعامل و ارتباطات میان فرهنگی بین ملت هاست. شاید یکی از دلایل این که جهان امروز درگیر چالش ها و تنش های روزافزون شده است، این باشد که مسئولان حوزه های فرهنگی به اندازه سیاسیون فعال نبوده اند تا با تقویت روابط میان ملت ها، دوستی ها و تعاملات مسالمت آمیز جایگزین چالش ها، خصومت ها و تنش ها شود.
وی از ایران به عنوان مقصدی فرهنگی برای گردشگران نام برد و گفت: وجود تفاوت نگاه گردشگران قبل و بعد از ورود به کشور و تحسین از وجوه فرهنگی ایران نشان از این ادعاست که به تکرار در تورهای ورودی شاهد آن هستیم.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهره مندی از گردشگری به عنوان محرک برای پویایی و نشاط، افزایش کیفیت زندگی اجتماعی در میان مردم ایران و تلاش برای توزیع سفر و انتقال ثروت به استان های محروم و کمتر شناخته شده را به عنوان سیاست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در عرصه گردشگری داخلی و به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برای حوزه گردشگری عنوان کرد.
تیموری تأکید کرد: سمپوزیوم گردشگری کوهستان و طبیعت گردی نیز هم راستا با زوایای فرهنگی گفته شده برگزار خواهد شد، چرا که اکوتوریسم در ایران یک ظرفیت است و با توجه به این که این ظرفیت در شهرها و روستاهای کوچک متمرکز است، بنابراین فرایند توزیع سفر و ثروت می تواند در شکوفایی استعدادهای بالقوه این بخش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار