اکوفارس: پادشاه سعودی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، ایران را به داشتن فعالیت های مخرب، مداخله در امور کشورهای عربی و حمایت از تروریسم متهم کرد.

به گزارش فارس، «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را به اتخاذ سیاست های تنش زا و مخرب در منطقه غرب آسیا و دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد.
او مدعی شد که عربستان سعودی طی دهه های گذشته دست صلح به سوی ایران دراز کرد و برای برقراری روابط با تهران، تعامل مثبتی داشت.
پادشاه سعودی در ادامه اتهام های خود، ایران را به حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کرد و گفت «رژیم ایران سال گذشته تأسیسات نفتی پادشاهی سعودی را هدف قرار داد و همچنان به هدف قرار دادن عربستان سعودی از طریق موشک های بالستیک و پهپادها ادامه می دهد».
بن عبدالعزیز ایران را تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی دانست و مدعی شد که تهدید های ایران نیازمند موضع بین المللی و قاطع می طلبد تا مانع از توسعه تسلیحات این کشور شده و به «حمایت از تروریسم» توسط تهران پایان دهد.
او با بیان اینکه عربستان سعودی هرگز در دفاع از امنیت خود کوتاهی نخواهد کرد، بدون اشاره به لشکرکشی ریاض به یمن، ایران را به مداخله در این کشور عربی متهم کرد و گفت که عربستان سعودی هرگز یمن را در برابر مداخلات ایران تنها نخواهد گذاشت.
بن عبدالعزیز همچنین خواستار افزایش فشارهای بین المللی به ایران برای ممانعت از دست یابی این کشور به «سلاح کشتار دسته جمعی» شد و گفت که باید موضع قاطعانه بین المللی بتواند برنامه موشکی ایران را متوقف کند.
حمایت از فلسطین بدون محکومیت عادی سازی ها
پادشاه سعودی در ادامه گفت که ریاض از همه تلاش های برای تحقق صلح در جهان از جمله طرح ابتکار عمل کشورهای عربی در فلسطین حمایت می کند. او گفت: «پادشاه عربستان سعودی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار