پس از درخواست سینماداران برای بازگشایی سینماهای کشور، برخی پردیس های سینمایی اقدام به نظرسنجی از مخاطبان خود کرده اند تا تمایل آنها را به باز شدن دوباره سینماها بسنجند.

به گزارش ایسنا، از مدتی قبل مدیران سازمان سینمایی پیش بینی خود از باز شدن فعالیت دوباره سینماها عید فطر اعلام کرده بودند و برنامه ریزی هایی را هم برای اکران چند فیلم در همین تاریخ انجام دادند. آن ها دستورالعمل تدوین شده ای را برای گرفتن تایید به ستاد ملی کرونا فرستادند تا بر آن اساس نسبت به باز کردن سینماها و حضور تماشاگران عمل کنند.
ضمن اینکه انتخابات شورای صنفی نمایش را هم زود به راه انداختند تا اگر اجازه بازگشایی سینماها داده شد کارها سریعتر انجام شود. اما هم جلسه شورای صنفی به حاشیه رفت و احتمالا نتیجه انتخابات آن ملغی خواهد شد و هم ستاد ملی مبارزه با کرونا هنوز اجازه بازگشایی سینماها را نداده است.
اگرچه نیمه خرداد زمان احتمالی بعدی برای باز شدن سینماهای کشور اعلام شده، ولی گویا برخی شهرهایی که وضعیت سفید دارند می توانند اگر سالن سینما دارند آن را باز کنند.
اما با توجه به آنکه ستاد ملی کرونا هنوز باز کردن سینماها را تایید نکرده، روز گذشته انجمن سینماداران در نامه ای خواستار بازشدن سینماها شده اند و البته مدعی شده اند که دست های پنهانی مانع از انجام این اتفاق شده است.
پس از انتشار این نامه، برخی پردیس های سینمایی از جمله «ایران مال» و «مگامال» هم در کانال های مربوط به اطلاع رسانی خود در یک نظرسنجی از مخاطبانشان پرسیده اند که آیا با رعایت پروتکل ها موافق باز شدن سینماها هستند یا خیر که طبق آخرین نظرسنجی دیده شده در یک نظر سنجی 53 درصد مخالف بازگشایی هستند و در نظرسنجی پردیس سینمایی دیگر 62 درصد موافق بازگشایی هستند!
البته حدود یک ماه قبل هم مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) یک نظرسنجی در سطح ملی انجام داد تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار