سفارت آمریکا در بغداد با صدور بیانیه ای به اتباع خود هشدار داده که با توجه به احتمال افزایش اعتراضات در عراق در روزهای آینده، از سفر به این کشور خودداری کرده و در صورتی هم که در عراق به سر می برند، از نزدیک شدن به تجمعات اعتراضی اجتناب کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفارت آمریکا در بغداد روز دوشنبه با صدور بیانیه ای به اتباع خود هشدار داده در صورتی که در عراق حضور دارند، از نزدیک شدن به تجمعات اعتراضی خودداری کنند. 
در این بیانیه که مفاد آن کل عراق «به جز منطقه کردستان» را شامل می شود، آمده است: «بر اساس گزارش ها، انتظار می رود حجم تظاهرات از روز سه شنبه ۱۰ دسامبر (فردا) افزایش یابد. شهروندان ایالات متحده ممکن است با حضور سنگین نیروهای امنیتی روبرو شوند.»
این بیانیه همچنین با اشاره به اینکه دولت برای گرامیداشت سالگرد شکست داعش فردا را روز تعطیل اعلام کرده، به اتباع خود اطلاع داده که احتمال مسدود بودن مسیرهای تردد در عراق وجود دارد.
سفارت آمریکا سپس به اتباع خود توصیف کرده است: در چارچوب توصیه نامه های پیشین همچنان از سفر به عراق خودداری کنند، از محل تظاهرات و اعتراضات دوری کنند، از دستورات مقام های محلی پیروی کنند و رسانه های محلی را دنبال کنند تا در جریان آخرین تحولات قرار داشته باشند.
عراق از چند هفته پیش شاهد اعتراضات گسترده ای است که در برخی موارد به آشوب و درگیری هم منجر شده است. در پی این تظاهرات های ضددولتی، «عادل عبدالمهدی» از نخست وزیری کناره گیری کرده است.

سرخط اخبار