اعتمادآنلاین| درست است که برای مصونیت در برابر بیماری های پاییزی بهترین روش، رعایت رژیم غذایی سالم و پوشیدن لباس های گرم است اما تزریق واکسن آنفولانزا نیز می تواند یک روش پیشگیرانه در برابر بیماری باشد.
با این وجود یکی از مهمترین سوالاتی که مطرح می شود، این است که چه زمان و چه گروهی از افراد باید از واکسن آنفولانزا استفاده کنند؟ بر اساس گفته پزشکان، نکته بسیار مهم در تزریق واکسن آنفلوانزا، زمان تزریق است.
بسیاری از افراد نمی دانند که پس از تزریق واکسن تا چهار الی پنج ماه، سطح ایمنی بدن به بالاترین سطح ممکن می رسد، بر این اساس اگر قرار است با آنفولانزا مبارزه کنیم، بهترین روش این است که واکسن آنفولانزا را در ماه های ابتدایی پاییز تزریق کنیم تا از اثرات مثبت این واکسن در طول ماه های پاییز و زمستان برخوردار شویم.
تزریق واکسن آنفلوانزا می تواند کارکردی پیشگیرانه نیز داشته باشد. در واقع این روش می تواند برای افراد بالای 65 سال، بیماران قلبی و ریوی، مبتلایان به بیماری های کلیوی، مبتلایان به دیابت و افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است مفید باشد. اما تزریق واکسن آنفولانزا را نمی توان خودسرانه و بدوون مشورت با پزشک انجام داد و حتما باید این تزریق را در یک مکان درمانی معتبر و با مشورت پزشک انجام داد.
منبع: انتخاب

سرخط اخبار