«نهضت ثبت خاطرات رزمندگان» برنامه ای برای جمع آوری خاطرات و اسناد دفاع مقدس است که از سوی حوزه هنری استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، مهدی احمدی فر، گفت: نهضت ثبت خاطرات رزمندگان دومین برنامه که امسال به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس داریم «نهضت ثبت خاطرات رزمندگان» باعث می شود حجم زیادی از خاطرات و اسناد دفاع مقدس جمع آوری شود.
وی افزود: یکی از ماموریت های حوزه هنری اصفهان این است که سوژه های دفاع مقدس را با کمک دستگاه های مرتبط شناسایی و با آنان مصاحبه کند، حاصل این مصاحبه های طولانی به دست آمدن خاطرات و اسناد دوران جنگ است، این مصاحبه ها را پس از بررسی های دقیق و کارشناسی در استان و در حوزه هنری مرکز به سمت تولید کتاب هدایت می شود.
احمدی فر با اشاره به اینکه این کتاب ها می تواند منبع تولید آثار هنری و فرهنگی باشد خاطرنشان کرد: حوزه هنری اصفهان به طور معمول 20 یا 30 سوژه دفاع مقدس را در دست مصاحبه دارد، به دلیل زمان بر بودن این مصاحبه ها و با توجه به شرایط سنی رزمندگان با هدف جمع آوری بیشتر خاطرات و اسناد دفاع مقدس «نهضت ثبت خاطرات رزمندگان» پایه گذاری شد و برای سالهای بعد نیز ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: رزمندگان استان اصفهان بیش از 200 هزار نفر بوده اند که نزدیک به ده درصد کل رزمندگان کشور را در دوران دفاع مقدس به خود اختصاص داده اند، بسیاری از این عزیزان با افزایش سن و گذشت سال ها در بیان خاطرات خود دچار فراموشی می شوند و برخی نیز به دلیل بیماری، شرایط مساعد مصاحبه را ندارند و حتی برخی را نیز به دلیل کهولت سن از دست می دهیم و اگر به طور معمول از آنان مصاحبه جمع آوری کنیم بسیار زمان بر است و همه را نیز تحت پوشش قرار نمی دهد، به همین دلیل با همکاری نهادها و دستگاه های همسو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار