ثبت نام 200 هزار نفر از والدین در سامانه سپند

جام جم آنلاین چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: تاکنون حدود 200 هزار نفر از والدین در سامانه سپند ثبت نام کرده اند.

به گزارش جام جم آنلاین ، مرتضی ضامنی در گفتگو با فارس در مورد سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) اظهار داشت: بر اساس آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی و اصلاحیه آخر آن، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور موظف به طراحی سامانه جامع ملی برای فرایند سرویس مدرسه شد.
وی افزود: بر اساس این آیین نامه شهرداری ها، آموزش و پرورش و وزارت کشور موظف شدند یکسری وظایف را در خصوص سرویس مدارس انجام دهند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اظهار داشت: شهرداری ها باید شرکت ها و رانندگان مجاز را به آموزش و پرورش معرفی کنند و طی یک فراخوان آنها را تایید صلاحیت کنند و مدارس نیز با آنها وارد قرارداد شوند.
ضامنی با بیان اینکه تاکنون 3000 شرکت تایید صلاحیت شده اند، گفت: در حال حاضر ثبت نام شرکت ها در سامانه سپند به پایان رسیده و ناوگان هم توسط شهرداری ها در حال ثبت است.
وی بیان داشت: در مرحله سوم نیز از 10 شهریور والدین نسبت به ثبت نام خود در سامانه سپند اقدام کرده اند و در این سامانه یک حمل و نقل ایمن برای سرویس مدارس در نظر گرفته شده است و والدین هم می توانند رفت و آمد فرزندان خود رصد کنند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور یادآور شد: تاکنون حدود 200 هزار نفر از والدین درخواست خود را در سامانه سپند ثبت کرده اند و یکسری از والدین نیز در مدارس ثبت نام کرده بودند که دیگر نیاز به ثبت نام مجدد در سامانه سپند ندارند و ثبت نام آنها در این سامانه توسط مدارس انجام می شود.
ضامنی بیان داشت: رانندگان سرویس های مدارس که توسط سامانه سپند فعالیت می کنند دارای کد مشخص هستند و تایید سلامت شدند و خودروهای آنها نیز دارای معاینه فنی است.
وی گفت: ثبت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار